laughingsquid:

The Founder of the ‘Save Elephant Foundation’ Speaks Eloquently About What Rescuing Elephants Means to Her

30

September

77 notes

This video was reblogged from laughingsquid and originally by laughingsquid.

(Source: lunarynth)

26

September

236,406 notes

This photo was reblogged from foreverr-horny and originally by lunarynth.

grandmafupa:

Painfully average looking with a great sense of humor and always down to get drunk

26

September

166,583 notes

This text was reblogged from pussay-poppin and originally by grandmafupa.

(Source: kokolee)

26

September

4,548 notes

This photo was reblogged from the-skinny-hero-guy and originally by kokolee.

"I just want to pour my soul out on someone and not have to worry about the mess I’ve made."

- Andrea Slicker (via psych-facts)

26

September

136,119 notes

This quote was reblogged from psych-facts and originally by psych-facts.

bakrua:

bewbin:

Why do people drink alcohol it tastes disgusting

you don’t drink it for the taste. u drink shit like apple juice for the taste. you drink alcohol to get rid of the bad taste that every awful person in your life has left

Perfectly said

16

September

323,986 notes

This text was reblogged from life-is-a-mere-illusi0n and originally by bewbin.

dont-stop-dancing:

ashighasginger:

lucillesmannequin:

lucillesmannequin: 

<3


Yep

Or wake n bakes

dont-stop-dancing:

ashighasginger:

lucillesmannequin:

lucillesmannequin: 

<3

Yep

Or wake n bakes

(Source: shitblogger)

16

September

173,240 notes

This photo was reblogged from life-is-a-mere-illusi0n and originally by shitblogger.

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 
do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?
stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!


People have no idea how true it is

pussy-pat:

christel-thoughts:

this is what i just picked up from the grocery store. it cost $32. Thirty. two. dollars. for 1 pineapple, 2 bags of grapes, a small container of raspberries, 1 soft drink and 2/$1 nuts…. 

do you know how much junk food i could have for $32? do you have any clue how much McDonald’s you can get for $32?

stop shaming fat people poorer than you or people poorer than you in general for not eating healthier. stop lying about how cheap it is or how it’s comparable to fast food. just stop.

!!!!!!!

People have no idea how true it is

16

September

99,319 notes

This photo was reblogged from sammypanic and originally by christel-thoughts.

wantering-blog:

From the design and words of Betsey Johnson.

wantering-blog:

From the design and words of Betsey Johnson.
wantering (wantering) on Twitter

16

September

7,100 notes

This photo was reblogged from hipster-miniskirts and originally by wantering-blog.

16

September

23,571 notes

This photo was reblogged from 00taekwon00 and originally by 00taekwon00.

versacesdrugs:

x Lana Del Rey blog x

(Source: lanamusic)

15

September

1,948 notes

This photo was reblogged from faithevenunderfire and originally by lanamusic.

(Source: man-thing)

15

September

88,206 notes

This photo was reblogged from faithevenunderfire and originally by man-thing.

(Source: asianmedussa)

15

September

7,744 notes

This photo was reblogged from wetpussies-hardcocks and originally by asianmedussa.

laughingsquid:

Pampered Elephants Receive Elaborate Spa Treatments Every July in Kerala, India

13

September

185 notes

This video was reblogged from laughingsquid and originally by laughingsquid.

(Source: tigertoes)

13

September

33,700 notes

This photo was reblogged from dearbbsunshine and originally by avarana.